KROVINIŲ GABENIMAS ORO TRANSPORTU

Šio transporto privalumas – pristatymo greitis net esant dideliems atstumams. Laikas – pinigai, o pinigai – laikas, todėl oro transportas yra svarbi ir neatsiejama AZI GROUP koncepcijos dalis, siūlanti:

 • nuskraidinti Jūsų krovinius patikimai ir laiku;
 • siekiant sumažinti kainą gabenti kombinuotu būdu („oras + žemė”);
 • gabenti specialius ir pavojingus krovinius;
 • suteikti visas logistikos paslaugas Lietuvoje ir užsienio šalyse;
 • kontroliuoti krovinių judėjimą;
 • organizuoti krovinių paėmimą ir pristatymą „nuo durų iki durų”;
 • pranešti apie krovinio paruošimą išsiuntimui;
 • apdrausti krovinius nuo visų rizikų gabenimo metu ir t.t.

AZI GROUP klientai oro transportą dažniausiai renkasi, kai būtinas greitas tranzitinis laikas, kai praktiškai iš bet kurios pasaulio vietos Lietuva pasiekiama daugiausiai per 10 dienų. Tai – ir greita, ir patogu, tačiau nepigu.  AZI GROUP taip pat yra ir pašto paslaugos teikėjas, siūlantis smulkių siuntų gabenimą oru iš Amerikos į Lietuvą. Komerciniai kroviniai oru gabenimi iš JAV į Lietuvą bei maršrutu Kinija -Lietuva.

Krovinių gabenimas oro transportu – vėliausiai atsiradusi, tačiau sparčiai besiplėtojanti logistikos rūšis. Tai – vienas greičiausių, saugiausių ir patikimiausių krovinių gabenimo būdų, kai reikia pervežti greitai gendančius produktus, skubiai reikalingus medikamentus ar pan., brangius ir vertingus krovinius, o atstumus skiria ne tik kilometrai, bet ir vandenynai. Aviacijos pagalba per kelias valandas siunta, nors ir brangiau nei renkantis kitą transporto būdą, pasieks net tolimiausią žemyną, bet kurią pasaulio vietą. Lengvas įpakavimas ir palyginti didesnis saugumas pervežant brangius mažų gabaritų krovinius – tai dar keli oro transporto privalumai.Pasirinkus kombinuotą krovinio pristatymą „oras + žemė”, bus ženkliai sutaupoma pervežimo kaina.

Oro transporto maršrutais gabenami kroviniai sudaro 35 %  visų pasaulyje pervežamų krovinių vertės. Gabenant oru itin svarbūs krovinių išmatavimai: avialinijos riboja krovinių aukštį iki 1,5-2 metrų, optimalus pakuotės aukštis – iki 1-1,1 metro.  1 kubinis krovinio metras prilyginamas 167 kilogramams. Krovinių gabenimas oru taip pat išsiskiria griežtesniais apribojimais pavojingiems kroviniams, skysčiams ar produktams, skleidžiantiems magnetinį lauką. 1cbm=166.66 kg pervežant krovinius oru.

Priklausomai nuo poreikių, oro transporto paslaugos gali būti skirstomos į 4 pagrindines grupes:

 • Prioritetinis oro transportas (skirtas itin skubiems kroviniams, kurie į lėktuvą įkraunami bei iškraunami pirmiausiai);
 • Įprastinis oro transportas (populiariausia rūšis, kai kroviniai skraidinami reguliariais reisais);
 • Kombinuotas oro transportas „oras + žemė” (vis labiau populiarėjanti rūšis, kurios pagrindinis principas – nedidelių krovinių sujungimas į vieną didelę siuntą viename iš oro uostų).

Oro transporte vežėjo atsakomybė yra apribota 16,67 SDR* (apie 21 USD) už kiekvieną bruto kilogramą. Tai numato 1929 m. Varšuvos konvencija. Kitaip tai vadinama oro važtaraščio draudimu, šių taisyklių santrauka yra pateikta kitoje oro važtaraščio pusėje.

Vežėjai visuomet informuoja klientą apie krovinio judėjimą visą maršruto laikotarpį, suteikia duomenis apie atskirus jo buvimo taškus, kuriuos gali stebėti pats klientas.

AZI GROUP klientų vertinami ne tik dėl kokybiško paslaugų atlikimo pagal taisyklę „Nuo A iki Z“, bet ir dėl stiprios muitinės tarpininkų komandos. Tuo tarpu, kai daugelis ekspeditorių neturi muitinės tarpininko statuso, ši įmonė gali pasidžiaugti ilgalaike tokių paslaugų patirtimi.

Gabenimas oro transportu – tinkamiausia išeitis skubantiems. Nes tai – greitis, saugumas ir dažni skrydžių reisai.